MetalWorld
rozhovory, články a všetko o metale

Melody Maker- rozhovor august 2009

Melody Maker

Melody Maker je šesť členná skupina pochádzajúca z Indonézie. Na scéne je od roku 2002 a nedávno oslávila siedmy rok existencie. Melody Maker je zmes death a gothic metalu, v ktorom môžeme počuť aj prvky japonského rocku. Skupina má na konte jeden album, ktorý vyšiel v roku 2008 a chlapci už pracujú na druhom, ktorý by mal vyjsť začiatkom budúceho roka. Viac informácií nám poskytol spevák skupiny, Mehdy.

Melody Maker

Ako skupina Melody Maker vznikla?

Vznikla z úplne náhodnej myšlienky. V skupine sme štyria súrodenci a každý jeden vie hrať na nejaký hudobný nástroj a ja viem spievať, takže nebolo nič, čo by nám mohlo brániť v  tvorení muziky. Takže sme skladali a skladali a neskôr sa k nám pridali ešte naši dvaja dobrí priatelia Ryo (spev) a Dhika  (gitara). Začali sme spájať všetko čo vieme a potom to šlo nejak samo.

Takže sa považujete za jednú veľkú rodinu?

V podstate áno. Našu rodinu tvorí aj mnoho iných ľudí, ktorý sa na tom všetkom podieľajú. Všetci sú naši dobrí priatelia a známi, ktorým sa naša hudba páči.

Nedávno ste oslávili siedmy rok existencie. Pripravili ste niečo aj pre svojich fanúšikov?

Áno, samozrejme. Uskutočnili sme pre nich veľký koncert, ktorý dopadol úspešne. Takisto pripravujeme nový album, ktorý ak všetko dobre pôjde, by mal vyjsť začiatkom budúceho roka..

Váš prvý album vyšiel v roku 2008 ale skupina vznikla už v roku 2002. Prečo až po takej dlhej dobe?

Bol to náš prvý album a nechceli sme sa ponáhlať ako to robia  niektoré skupiny.  Povedali sme si, že nevytvoríme album hneď, pretože chceme aby každý náš album bol čo najlepší . Keby sme sa ponáhľali, určite by nebol taký aký je.

Mehdy

Podľa toho ako hovoríš usudzujem, že sa fanúšikom páčil.

Áno. Na naše prekvapenie to tak je a tešíme sa z toho. Práve prvý album nás povzbudil k tomu aby sme pracovali na druhom a vylepšili ho. Avšak na ňom už nerobýme tak dlho, pretože za sedem rokov pribudli nejaké tie skúsenosti. Hlavné je, že vieme čo chceme. To nám uľahčuje prácu na našej hudbe.

Spolu s Ryom píšete texty. Kto alebo čo vás pri tom inšpiruje?

Väčšinou sú to aktuálne pocity, myšlienky a takisto to, čo sa deje vo svete. Niekedy je to aj zvrat v živote alebo nová skúsenosť. Veľmi ma inšpirujú aj fanúšikovia, aj keď o tom asi nevedia(smiech). Najradšej píšem pravdu o niečom, čo sa naozaj stalo. Či už mne alebo iným.

Najviac fanúšikov máte v Ázií, no hlavne doma v Indonézií. Chceli by ste preraziť aj tu v Európe?

Hmm, určite. Každá skupina chce, aby ju poznalo čo najviac ľudí a to chceme aj my. Na to však potrebujeme väčšiu podporu od ľudí v Európe a takisto musíme vedieť, že sa im naša hudba páči. Neradi chodíme tam, kde nás nepoznajú a ani nechcú spoznať. Je to  totiž zbytočné.

CD 2008

Takže sa môžeme tešiť aj na nejaký koncert u nás?

Určite, ale žiaľ zatiaľ neviem povedať presný čas a miesto. S istotou však môžem povedať, že sa na Európu tešíme.

Keďže u nás vás veľa ľudí nepozná, kde si o vás môžu zistiť viac?

Stačí si kliknúť na www.myspace.com/themakersfamily. Tam sú naše pesnčky a takisto množstvo fotografií.

Mehdy a ZakkyAutor:  Anna

Reklamy

3 komentáre to “Melody Maker- rozhovor august 2009”

  1. Hello… I;m Egga from Indonesia,I am very pleased to have reviewed one talented Indonesian band by a fans from overseas.I hope someday Melody Maker can be recognized throughout the world. Keep ur good work Guys… Mehdy,Ally,Boim,Zacky,Rio,Dhika….

  2. i love melody maker….

  3. Melody Maker je moja najoblubenejsia metalova skupina na svete. Ich piesne pocuvam kazdy den 😀 Mehdy spieva nadherne, a Ryo? Takyto hlas pri metalovaj hudbe nesmie chybat. Ally a Zaky hraju na bassgitare:D su super Ibrahim (Boim):D hra perfektne na bicie, este som nevidela nikoho hrat na bicie lepsie ako on. A Dhika hra na com? Na varhanoch? Tak to ties nema chybu. Ale oni budu pre mna stale na prvom mieste ( na druhom je Nightwish) :D:D:D:D


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: